+ 48 56-655-23-55

GRACZE WSZYSTKICH KRAJÓW - ŁĄCZCIE SIĘ !

Projekt PRESTIDIGITATOR - dotacje

Zapraszam wszystkich moich znajomych do wzięcia udziału w projekcie Prestidigitator. W projekcie tym zbieramy dotacje na zakup, uruchomienie i utrzymanie serwerów do gier, które będą wykorzystywane w naszym gronie. Kwoty dotacji są dowolne. Proszę przesyłać wsparcie dla projektu za pośrednictwem Poczty Polskiej po uprzednim telefonicznym potwierdzeniu aktualnego rachunku.


czytaj więcej...

Stacjonarny komputery do gier

Decydując się na zakup komputera przeznaczonego do gier, użytkownik musi wiedzieć, na jakie podzespoły i parametry należy zwracać uwagę. Wiadomo, że komputer, który będzie służyć w większości do grania, powinien mieć: dobrą kartę graficzną, procesor, pamięć RAM, chłodzenie oraz mocny zasilacz.

czytaj więcej....

 

 

Przenośny komputery do gier

Minęły już czasy, kiedy granie było możliwe jedynie na stacjonarnym sprzęcie. Kolejne firmy produkujące notebooki coraz częściej tworzą takie konfiguracje sprzętowe, które pozwalają z powodzeniem grać w najnowsze gry i nie rezygnować z mobilności komputera. Na co warto zwrócić uwagę i jak wybrać laptopa, który posłuży do grania?


czytaj więcej...

Reklama

Decydując się na zakup komputera przeznaczonego do gier, użytkownik musi wiedzieć, na jakie podzespoły i parametry należy zwracać uwagę. Wiadomo, że komputer, który będzie służyć w większości do grania, powinien mieć: dobrą kartę graficzną, procesor, pamięć RAM, wydajne chłodzenie, szybki dysk oraz mocny zasilacz.

Wydajna karta graficzna i mocny procesor

Gry komputerowe wymagają od sprzętu przede wszystkim dobrej karty graficznej. Dzięki niej użytkownik ma większy komfort gry, ponieważ im bardziej wydajna karta, tym lepsze efekty wyświetlane na ekranie monitora. W grze widoczne są wówczas bardzo wyraźnie wszystkie szczegóły, a jakość kolorystyki jest na najwyższym poziomie. Najnowsze gry są wymagające, jeśli chodzi o możliwości karty, warto więc poświęcić jej więcej uwagi. Decydując się na dobrą kartę, należałoby przeznaczyć na nią nawet do 4500 złotych. Godne polecenia są karty graficzne takich producentów jak: Asus, Gigabyte, MSI, XFX. Już przy niewielkich kosztach użytkownik może nabyć naprawdę wydajną sztukę. Ważna jest pamięć karty, obecnie najczęściej wynosi ona od 6 GB do 12 GB. Dobra karta nie powinna także pobierać dużo prądu. Należy pamiętać o tym, że karty graficzne przeznaczone do laptopów różnią się od tych, dedykowanych komputerom stacjonarnym. Są mniej wydajne ze względu na konieczność zmniejszenia ich rozmiarów i mniejszego zużycia prądu. Chcąc uzyskać lepsze efekty w czasie grania, użytkownik może zakupić komputer posiadający dwie karty graficzne.
Oprócz wydajnej karty, sprzęt do gier musi mieć także dobry procesor. Pamiętać należy jednak o tym, żeby dobrać kartę oraz procesor mniej więcej jakościowo do siebie podobne. Nawet przy dobrej i mocnej karcie nie będzie wykorzystywana cała jej moc, jeśli procesor okaże się za słaby. Dobre procesory dla komputerów przeznaczonych do gier oferuje Intel oraz AMD. Użytkownik ma do wyboru procesor Core i3, i5, i7 (Intel) oraz Ryzen (AMD). Tutaj również trzeba zastanowić się nad tym, jak dużą sumę jesteśmy w stanie wydać oraz jakie są nasze wymagania. Najtańsze procesory to i3, generalnie przeznaczone do zwykłych prac na komputerze. Wybierać zatem należy między wersją i5 a i7.
 

Chłodzenie, wydajny zasilacz i pamięć RAM.

Chłodzenie komputera, zwłaszcza przy długotrwałym graniu, jest bardzo ważnym elementem. Dobrym rozwiązaniem może okazać się chłodzenie aktywne za pomocą wentylatorów lub chłodzenie wodne. Dzięki temu utrzymuje się niską temperaturę wszystkich podzespołów. Chłodzenie powinno następować we wnętrzu obudowy komputera, ale także oddzielnie przy procesorze i karcie graficznej. Użytkownik może jednocześnie korzystać z chłodzenia pasywnego za pomocą radiatorów.
Kolejnym istotnym podzespołem jest zasilacz. Dokonując jego zakupu, nabywca powinien zwrócić uwagę na jego moc, dobraną zarówno do procesora, jak i karty graficznej. To właśnie te komponenty odpowiadają za największe zużywanie energii. Ilość pobieranego prądu zależy od sprawności zasilacza (większa sprawność oznacza większą ilość energii dostarczanej do podzespołów). Zasilacz też wymaga oddzielnego chłodzenia. Ten o większej mocy jest chłodzony aktywnie, natomiast o mniejszej – pasywnie.
Pamięć RAM również wpływa na płynną i efektywną grę. Na rynku dostępne są pamięci takich producentów, jak: Kingston, GOODRAM czy Crucial. Przy wyborze trzeba pamiętać o kilku parametrach: częstotliwości, która decyduje o wydajności, pojemności oraz chłodzeniu. Użytkownik ma do wyboru zestaw dwukanałowe, trzykanałowe lub czterokanałowe.
 

Komputer stacjonarny czy laptop?

Na koniec pytanie: komputer stacjonarny czy laptop? Odpowiedź zależy od oczekiwań i potrzeb nabywcy. Porównując oba urządzenia do siebie, tańszy okazuje się komputer stacjonarny, wszystko jednak zależy od dobranych podzespołów. Komputer może być zakupiony w całości lub skompletowany przez użytkownika, który sam decyduje, co będzie się znajdować w środku urządzenia. „Stacjonarka”, jak sama nazwa wskazuje, nie jest mobilna, jednak dla pasjonatów gier zazwyczaj nie stanowi to problemu. Laptop z kolei jest droższy i nie wszystkie jego podzespoły można wymienić. Spróbuj znaleźć najlepszy dla ciebie komputer do gier. Sprawdź, jakie podzespoły są dostępne na rynku. Jest w czym wybierać.